Перейти до основного вмісту

Публікації

Показано дописи з грудень, 2020

Або пан, або пропав. Або став «Безславним кріпаком».

В ці дні у прокаті йде новий український фільм «Безславні кріпаки». Тарас Шевченко з катаною …

Сашко Лірник: «Щоб кожне слово мало значення…»

          -  Чи легко, маючи досвід казкаря, переходити до сценарної справи?      Це було зовсім не легко. Треба весь час правити текст, щоб не втратити ідею, яку заклав, бо в результаті виходить зовсім не те, що хотів.

«Дивні дні» на екрані. Фестивальне кіно на пульсі часу

  Поки масовий кінематограф з перемінним успіхом перелаштовується під сучасну систему цінностей, кіно фестивальне опрацьовує світоглядні виклики по-своєму.

In vino veritas?

Четверо втомлених від життя шкільних вчителів намагаються пожвавити млявий життєвий плин, підтримуючи певний рівень алкоголю в крові. Похмурий український артгауз чи безшабашна українська комедія? Ні, данська трагікомедія (що ж, якісь спільні цінності з Європою ми маємо, і це не може не радувати). І все ж «Ще по одній» («Druk») Томаса Вінтерберга – не про алкоголізм… хоча і про алкоголізм також.                                                      Мартін  –   Мадс Міккельсен «На півшляху свого земного світу Я трапив у похмурий ліс густий» – чи не найвідоміший опис кризи середнього віку. У реальному світі на певному життєвому етапі роль кіл пекла цілком успішно можуть виконувати робота та родина, якими б любими серцю вони не були. В цей момент важливо правильно обрати собі вергілія… і якщо ним опиниться філософ, що радить жити злегка напідпитку ...

Шевченко і кіно: спроба повернення

  У більшості випадків, коли виходжу з зали після перегляду вітчизняного фільму і питаю себе, як сподобалося, відповідь: «Враження неоднозначні».

Історія одного «Визволення», або Олександр Довженко у Західній Україні. Рік 1940

Рік 1939-й, приєднання Західної України до УРСР – здійснення давньої мрії «двох Україн» про злуку… і несподівано гостре зіткнення двох її культурних традицій-орієнтацій, «європейської» західноукраїнської і «підросійської» наддніпрянської…

Історія України у фото і кіно: 3D-формат

У сучасному кінопрокаті важливою ознакою високоякісного технологічного кінофільму є наявність 3D-версії. Сьогоднішній 3D-формат не є по-справжньому тривимірним. Він складається із двох окремих зображень, для правого і для лівого ока. Залежно від того, як обладнаний кінотеатр, ці зображення демонструються за допомогою або кольорового анагліфу (тоді фільм треба переглядати в червоно-синіх окулярах), або різних методів поляризації (ще один тип окулярів), або інших методів.