Попередні матеріали по темі:
Перший матеріал, який ми розмістили на цьому блозі, — «Історія України у фото і кіно: 3D-формат».
Згодом виставили переведені нами в анагліф справжні давні 3D-фото.
А сьогодні продовжуємо занурюватись у часи, коли 3D (стерео) світлини щойно з’явилися. Мабуть, у ті часи більшість людей не усвідомлювала, що їхні відбитки світлопису (так іноді називали фото в ті часи) будуть цікавими через півтора сторіччя, і що одною з основних розважальних технологій ХХІ сторіччя буде те саме 3D. Часи змінюються, але не деякі речі…
Для перегляду потрібні червоно-сині окуляри.
На першому фото, зробленому в 1850-1860 роках, зображені грають у доміно. Знімок, скорше за все, зроблений у Франції в шпиталі. Ось чим займались люди, щоб вбити час, коли ще не було смартфонів…
Це фото зроблене П’єром-Амброузом Рішебуром. За часів Другої імперії він був офіційним фотографом, який мав закарбовувати для нащадків політичні та династичні події. Наприклад, візит королеви Вікторії 1856 р. або хрещення сина імператора. Цікаво, що в 1859 році йому доручили проілюструвати твір Теофіла Готьє «Мистецькі скарби давньої та сучасної Росії». Заради цього Рішебур поїхав до Російської імперії де, відзняв багато світлин. Хто зна, раптом там було і щось пов’язане з мистецтвом стародавнього Києва?
Крім того, Рішебург був фахівцем у галузі криміналістичної фотографії, фіксував на плівку місця злочинів та портрети злочинців.
Трете фото найбільш мистецьки вартісне. Воно зроблене у 1850-х роках. Місце та особи в кадрі невідомі. Композиція явно вибудувана так, щоб показати глибину кадру. Квітка попереду та «двері» позаду задають рамки простору, дуже цікавим є використання дзеркала, як вікна в глибину, в центрі композиції. Це дзеркало виявилось важливим для нашого проекту «Генерація волі», бо дозволило припустити, як саме могли відображатися у 3D віддзеркалені об’єкти…
У нас ще багато цікавого вінтажного 3D, слідкуйте за нашим блогом!
Коментарі
Дописати коментар