Ми розпочинали наш блог з допису «Історія України у фото і кіно: 3D-формат». Так сталося невипадково, адже вже кілька років ми працюємо над переведенням кінохроніки періоду Української революції 1917-1921 років у 3D. Проект, в якому вона має бути застосована, називається «Генерація волі».
Перші результати роботи навіть пройшли певну апробацію: в Музеї театрального музичного і кіномистецтва відбулася виставка «До 100 – річчя відновлення «...незалежної, Вільної, Суверенної Держави Українського Народу», також ми випустили календар «Українська революція у 3D»
Враховуючи, що людство масово створює тривимірні зображення вже майже 200 років, технічна частина процесу добре та докладно описана у багатьох джерелах.
Проте важливим питанням лишається художній підхід до створення таких зображень. Від застосування різних об’єктивів, гри з їх віссю, з відстанню між ними, з побудовою планів на фото можна отримати дуже різня за ефектом глибини світлини.
Враховуючи, що маємо справу із зображеннями, в оригіналі відзнятими у 2D, і емулюємо більшість з перерахованих параметрів, ми можемо підбирати найкращий з точки зору ефектності художнього ефекту від глибини у даній композиції варіант.
Але щоб розуміти, як зробити краще, необхідно спершу дослідити тему в теорії (нам не траплялися подібні навчальні матеріали), чи ж бодай практично. Цим шляхом ми й пішли.
Віримо і сподіваємося, що рано чи пізно в архівах та приватних колекціях будуть віднайдені справжні 3D-фото з часів Української революції. Проте, на жаль, поки що дослідження можливостей роботи з 3D доводиться проводити на інших прикладах, хоча деякі з них і пов’язані з Україною.
Сьогодні розпочинаємо серію публікацій відповідних зображень. Це справжні тогочасні 3D-фото, що їх наша знімальна група переводить у формат анагліфу, придатний для перегляду у червоно-синіх окулярах.
На першому фото, датованому 1916 роком, бачимо Рауля Бертеле (Raoul Berthelé), офіцера французької армії. Він знятий біля Беонну. Через деякий час Бертеле перейде з медичної армійської служби до метеорологічної. За час війни встигне зробити декілька тисяч фотографій, частину з них – у 3D. Його світлини показують життя у французькому запіллі.
На другому фото – Рауль Бертеле з Емільєн Госсе біля муніципалітету Фюблен. Світлина зроблена 4 вересня 1918 року. У грудні цього ж року Рауль помре від іспанки.
Третє фото закарбувало французьких вояків у шанцях біля муніципалітету Карансі. Рік зйомки невідомий.
Продовження
Коментарі
Дописати коментар