Перейти до основного вмісту

3D-фото Першої світової війни 2

Ми розпочинали блог із допису «Історія України у фото і кіно: 3D-формат».
Згодом показали переведені нами в анагліф справжні 3D-фото Першої світової війни.
Сьогодні продовжуємо цю серію.
Для перегляду необхідні червоно-сині окуляри.


 

На першому фото, датованому 1918 роком, бачимо штаб третьої американської піхотної дивізії у Франції. Зверніть увагу на діагональні смуги нижче погона у сидячого. Це емблема дивізії. Вона розпочала свою участь у війні на позиціях уздовж Марни, місця вирішальної битви 1914 року. За захист підступів до Парижу під час німецького наступу отримала назву «Скеля Марни». Її частини зупиняли останній німецький наступ у цій війні.


На другому фото – французи, що оглядають захоплений німецький літак. Пошкоджені літаки в ті часи часто змушені були робити аварійні посадки на територіях, зайнятих ворогом. В результаті з’являлися подібні трофеї.


Трете фото, згідно з записами, зроблене на кладовищі в Петрограді у 1919 році. Що тут сказати? Важко повірити, що дівчина ліворуч могла так виглядати у Петрограді в 1919 році. 


Можливо, це фото зроблене раніше, або ж це не Петроград… З іншого боку, не виключено, що ми чогось не знаємо. Фото та хроніка, котрі можна точно датувати, інколи показують нам геть неочікувані речі. 


Наприклад, на цьому фото (не 3D) ліворуч – вояк білої російської армії на Думській площі у Києві (тепер Майдан Незалежності) у 1919 році. Де ви бачили таких білих? А «гаспода офіцери» там ще оригінальніші... Але про це – наступним разом.
 

Маємо ще багато цікавого вінтажного 3D, тож слідкуйте за нашим блогом!

Тут попередні матеріали по темі:
 

Історія України у фото і кіно: 3D-формат


Справжні 3D-фото Першої світової війни

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Сашко Лірник: «Щоб кожне слово мало значення…»

          -  Чи легко, маючи досвід казкаря, переходити до сценарної справи?      Це було зовсім не легко. Треба весь час правити текст, щоб не втратити ідею, яку заклав, бо в результаті виходить зовсім не те, що хотів.

Documentary about red terror in Kyiv

Я написав цей матеріл англійською мовою для наших закордонних колег, багато з яких думають що нинішня війна з Росією є лише випадковим непорозумінням через жорстку позицію Українскої влади. Незабаром я підготую його перклад українською і також опубілікую на блозі.   Among rare pieces of archive cinema footages which survived form the period of Ukrainian revolution 1917-1921, there is one which stands aside from the mainstream of those days documentary. Usually we can see the political leaders and public meetings, like in “Ukrainian movement” (1917) or we can see the military forces on parades and in ordinary life like in “Ukrainians in Wetzlar” (1918) or in “Miliraty parade” (filmed on Sophyivska square in Kyiv in summer of 1918). Sometimes ordinary people or landscapes were filmed like in “ Pictures of the Crimean peninsula ” (1918). But film “Victims V.U.CH.K. in Ukraine” is completely different. Most of it shows the results of work of communist secret police ( All-Ukrainian Extr

Повість про Машеньку

  Не знаю, чи це ознака того, що наш блог вже сходить на пси, але ми вирішили зробити крок до мейнстріму. Ну, майже. Бо котиків не буде. Буде Машенька, тому що чоловік рішуче сказав мені: «Пиши не про туринського коня, а про білогородську мишу».