Перейти до основного вмісту

3D-фото Першої світової війни 2

Ми розпочинали блог із допису «Історія України у фото і кіно: 3D-формат».
Згодом показали переведені нами в анагліф справжні 3D-фото Першої світової війни.
Сьогодні продовжуємо цю серію.
Для перегляду необхідні червоно-сині окуляри.


 

На першому фото, датованому 1918 роком, бачимо штаб третьої американської піхотної дивізії у Франції. Зверніть увагу на діагональні смуги нижче погона у сидячого. Це емблема дивізії. Вона розпочала свою участь у війні на позиціях уздовж Марни, місця вирішальної битви 1914 року. За захист підступів до Парижу під час німецького наступу отримала назву «Скеля Марни». Її частини зупиняли останній німецький наступ у цій війні.


На другому фото – французи, що оглядають захоплений німецький літак. Пошкоджені літаки в ті часи часто змушені були робити аварійні посадки на територіях, зайнятих ворогом. В результаті з’являлися подібні трофеї.


Трете фото, згідно з записами, зроблене на кладовищі в Петрограді у 1919 році. Що тут сказати? Важко повірити, що дівчина ліворуч могла так виглядати у Петрограді в 1919 році. 


Можливо, це фото зроблене раніше, або ж це не Петроград… З іншого боку, не виключено, що ми чогось не знаємо. Фото та хроніка, котрі можна точно датувати, інколи показують нам геть неочікувані речі. 


Наприклад, на цьому фото (не 3D) ліворуч – вояк білої російської армії на Думській площі у Києві (тепер Майдан Незалежності) у 1919 році. Де ви бачили таких білих? А «гаспода офіцери» там ще оригінальніші... Але про це – наступним разом.
 

Маємо ще багато цікавого вінтажного 3D, тож слідкуйте за нашим блогом!

Тут попередні матеріали по темі:
 

Історія України у фото і кіно: 3D-формат


Справжні 3D-фото Першої світової війни

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Сашко Лірник: «Щоб кожне слово мало значення…»

          -  Чи легко, маючи досвід казкаря, переходити до сценарної справи?      Це було зовсім не легко. Треба весь час правити текст, щоб не втратити ідею, яку заклав, бо в результаті виходить зовсім не те, що хотів.

Повість про Машеньку

  Не знаю, чи це ознака того, що наш блог вже сходить на пси, але ми вирішили зробити крок до мейнстріму. Ну, майже. Бо котиків не буде. Буде Машенька, тому що чоловік рішуче сказав мені: «Пиши не про туринського коня, а про білогородську мишу».

Історія України у фото і кіно: 3D-формат

У сучасному кінопрокаті важливою ознакою високоякісного технологічного кінофільму є наявність 3D-версії. Сьогоднішній 3D-формат не є по-справжньому тривимірним. Він складається із двох окремих зображень, для правого і для лівого ока. Залежно від того, як обладнаний кінотеатр, ці зображення демонструються за допомогою або кольорового анагліфу (тоді фільм треба переглядати в червоно-синіх окулярах), або різних методів поляризації (ще один тип окулярів), або інших методів.