Перейти до основного вмісту

Ми стали ще на крок ближче до публікації роману «Циндао-Відень-Київ»!

Ми стали ще на крок ближче до публікації роману «Циндао-Відень-Київ»!

Незабаром маємо побачити макет для друку.

Вчора завершена робота над ілюстраціями для першого видання. Ось так, наприклад, виглядає основний портрет головного героя фільму:


 

Окрім його пригод, у книзі ви зможете почитати про маловідомі, але цікаві історичні факти, зокрема:

Під час захисту Києві від армії Муравйова у 1918 році активно діяла українська авіація. Її літаки обстрілювали та бомбили ворожі війська. Потрапивши в Київ, росіяни хотіли помститися українським літунам - але ті вже були далеко.


 

Взимку 1917-1918 років у Києві існувала українізована частина «самокатчиків». Це були вояки, які на полі бою мали діяти як піхота, але для швидкого пересування поза межами поля бою використовували… велосипеди. Швидкість їх руху по дорозі досягала 12-15 км/год. Наприкінці війни в частинах з’явилися скоростріли на мотоциклах.


 

Серед  російської гвардії завжди був значний відсоток українських солдатів. Після захоплення в Петрограді влади большевиками вони, як у складі «українізованих» частин, так і одноосібно, були відправлені в Київ. Тут ці солдати на словах підтримували прагнення України до свободи, але насправді мали відіграти в українському війську роль п’ятої колони при підході большевиків. Воювати за Україну більшість з них не стала, проте ризикувати життям заради загарбників вони також не хотіли.

Вояки сформованого у Петрограді полку імені Шевченка

 

І, звісно, багато іншого …

 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Помилки ціною кіна

Про те, як 6-дюймова гармата руйнує репутацію адмірала. Багато говорять про те, що треба мити руки перед їжею, дивитися на світлофор перш ніж переходити дорогу, та трошки розумітись на історії, якщо плануєш знімати історичне кіно. Як правило, говорять марно. Тому сьогодні я опишу дуже показовий приклад того, як нерозуміння кінематографістами деталей створеної ними ж сцени призводить до… самі побачите чого.

Повість про Машеньку

  Не знаю, чи це ознака того, що наш блог вже сходить на пси, але ми вирішили зробити крок до мейнстріму. Ну, майже. Бо котиків не буде. Буде Машенька, тому що чоловік рішуче сказав мені: «Пиши не про туринського коня, а про білогородську мишу».

Історія України у фото і кіно: 3D-формат

У сучасному кінопрокаті важливою ознакою високоякісного технологічного кінофільму є наявність 3D-версії. Сьогоднішній 3D-формат не є по-справжньому тривимірним. Він складається із двох окремих зображень, для правого і для лівого ока. Залежно від того, як обладнаний кінотеатр, ці зображення демонструються за допомогою або кольорового анагліфу (тоді фільм треба переглядати в червоно-синіх окулярах), або різних методів поляризації (ще один тип окулярів), або інших методів.