Ми стали ще на крок ближче до публікації роману «Циндао-Відень-Київ»!
Незабаром маємо побачити макет для друку.
Вчора завершена робота над ілюстраціями для першого видання. Ось так, наприклад, виглядає основний портрет головного героя фільму:
Окрім його пригод, у книзі ви зможете почитати про маловідомі, але цікаві історичні факти, зокрема:
Під час захисту Києві від армії Муравйова у 1918 році активно діяла українська авіація. Її літаки обстрілювали та бомбили ворожі війська. Потрапивши в Київ, росіяни хотіли помститися українським літунам - але ті вже були далеко.
Взимку 1917-1918 років у Києві існувала українізована частина «самокатчиків». Це були вояки, які на полі бою мали діяти як піхота, але для швидкого пересування поза межами поля бою використовували… велосипеди. Швидкість їх руху по дорозі досягала 12-15 км/год. Наприкінці війни в частинах з’явилися скоростріли на мотоциклах.
Серед російської гвардії завжди був значний відсоток українських солдатів. Після захоплення в Петрограді влади большевиками вони, як у складі «українізованих» частин, так і одноосібно, були відправлені в Київ. Тут ці солдати на словах підтримували прагнення України до свободи, але насправді мали відіграти в українському війську роль п’ятої колони при підході большевиків. Воювати за Україну більшість з них не стала, проте ризикувати життям заради загарбників вони також не хотіли.
Вояки сформованого у Петрограді полку імені Шевченка
І, звісно, багато іншого …
Коментарі
Дописати коментар