Перейти до основного вмісту

VIII Міжнародний фестиваль історичного кіно «Поза часом»


Незабаром в Києві відбудеться дуже цікава подія для усіх любителів кінематографу та історії. З 18-го по 20-те травня в Київській фортеці пройде VIII Міжнародний фестиваль історичного кіно «Поза часом».

Це єдиний в нашій країні (та й у багатьох сусідніх) фестиваль історичного кіно. Вже не один рік ми можемо на власні осі побачити, які історичні теми хвилюють українських режисерів. Які художні рішення вони знаходять для їх розкриття. Можемо спостерігати, як зростає майстерність деяких режисерів, що кожен рік надсилають свої нові стрічки.

Цікаво: хоча у нас немає якоїсь спільноти людей, що займаються історичним кіном, і всі працюють, майже не оглядаючись на інших, проте аналіз фільмів, які потрапляють на фестиваль, показує тенденції розвитку цього напрямку в нашій країні.

Важливо, що фестиваль є міжнародним, і наші режисери можуть порівняти свої досягнення із роботою закордонних колег. Інколи на фестиваль потрапляють просто неймовірні стрічки! Досі не можу забути фільм-переможець IV Міжнародного фестивалю «Поза часом» — литовську картину «Як ми грали революцію». Це була майстерна демонстрація того, які різноманітні творчі засоби можуть бути використані для розповіді про історію визвольної боротьби. На жаль, наші режисери часто залишаються неуважними до подібних прикладів...

Проте і Україні є чим пишатися! Неодноразово володарем Гран-прі фестивалю ставали саме українські стрічки.

Мені, вже вкотре, випала честь очолити журі фестивалю. З нетерпінням чекаю нагоди подивитись конкурсні стрічки.



ПРОГРАМА
VIII Міжнародного фестивалю історичного кіно « Поза часом»
18 травня
19.00    Урочисте відкриття фестивалю на честь Міжнародного Дня Музеїв
19.15 «Незбагненна доля капітана Поля». Документальний. Режисерка Галина Солдатенко. Фільм створений за підтримки Українського Культурного Фонду. Україна, 42 хв.
20.15  "Схрон". Ігровий короткометражний. Режисерка Оксана Войтенко. Продюсери - Юрій Мінзянов, Катерина Банах. Правовласник - Національна кінематека України
Власник прав на показ - Оксана Войтенко. Україна, 28 хв.
20.45  «Шлях самурая». Документальний Фільм Марії Яремчук. За підтримки Державного агентства України  з питань кіно. Україна, 30 хв.

19 травня
17.00 – «Я Тячів» Документальний. Режисер В’ячеслав Бігун. Україна, 4 хв.
17.10  «В їх очах». Документальний. З англійськими субтитрами. Режисер  Arnaud Blin. Франція, 45 хв.
18.10  «Брат Іван». Документальний. Режисер В’ячеслав Бігун. Україна, 25 хв.
18.40  «Джерело». Документальний. Режисерка Lana Berndl. Австрія, 60 хв.
20.00 Я не пішов. Документальний. Режисер Спах Давид. Виконавчий продюсер Szőke Tibor. Правовласник і власники прав на покази Gedeon Richter Plc, Угорщина, 63 хв.

20 травня
17.00 «98-й бій за Україну Донецький аеропорт та підступи до нього», Документальний. Режисерка Лідія Гужва. Україна. 66 хв.
18.15 «Magnificus. Дума про право».  Документальний. Режисер В’ячеслав Бігун. Україна. 72 хв.
20.00 «Планета Сковороди». Документальний. Режисер Ігор Піддубний.  Україна. 56 хв.


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Сашко Лірник: «Щоб кожне слово мало значення…»

          -  Чи легко, маючи досвід казкаря, переходити до сценарної справи?      Це було зовсім не легко. Треба весь час правити текст, щоб не втратити ідею, яку заклав, бо в результаті виходить зовсім не те, що хотів.

Documentary about red terror in Kyiv

Я написав цей матеріл англійською мовою для наших закордонних колег, багато з яких думають що нинішня війна з Росією є лише випадковим непорозумінням через жорстку позицію Українскої влади. Незабаром я підготую його перклад українською і також опубілікую на блозі.   Among rare pieces of archive cinema footages which survived form the period of Ukrainian revolution 1917-1921, there is one which stands aside from the mainstream of those days documentary. Usually we can see the political leaders and public meetings, like in “Ukrainian movement” (1917) or we can see the military forces on parades and in ordinary life like in “Ukrainians in Wetzlar” (1918) or in “Miliraty parade” (filmed on Sophyivska square in Kyiv in summer of 1918). Sometimes ordinary people or landscapes were filmed like in “ Pictures of the Crimean peninsula ” (1918). But film “Victims V.U.CH.K. in Ukraine” is completely different. Most of it shows the results of work of communist secret police ( All-Ukrainian Extr

Повість про Машеньку

  Не знаю, чи це ознака того, що наш блог вже сходить на пси, але ми вирішили зробити крок до мейнстріму. Ну, майже. Бо котиків не буде. Буде Машенька, тому що чоловік рішуче сказав мені: «Пиши не про туринського коня, а про білогородську мишу».